Den 02 – vlastně stále ten první

Uterý – vlastně je sále stejný den jako včera, co sme šli spát, takže sme na tom vydělali, protože jsme získali den zdarma, za cenu spaní čtyřech hodin. Po ranním vstávání a ranní hygieně padl akční plán, že si půjdeme půjčit auto do SIXT car rent.

A půjdeme znamenalo pěšky, protože Petr je v práci a auto stejně nemá. Z vyklimatizovaného baráku ven to byl skok o 22°C nahoru. Venku je 41°C a my jdeme pěšky na hlavni, aby sme chytli nějaký tágo, což se nám dlouho dobu nedaří. Došli sme až k supermarketu, kde je taxíků hodně, ale všechny prázdný. Woblouk už to nevydrží, a tělem zatavuje jeden a hned mu povídá, že chcem na adersu, kterou mu ukazuje v mobilu. Taxikář samozřejmě neví, a ptá se pasažéra vzadu ženská v černém pytli, která pak jede s náma vepředu ), pak kývne, že jo, a nasedáme. Ještě se zeptá nějakých lidí co tam postávají okolo, kde to asi je, a jedem. Přijíždíme k SIXT krámu a ptáme se kolik to jako stojí, něco zamumlá a pinda odpoví „takže zadara, dííkýý … thank you“ a vysoupí. Já taky, protože vzadu fungujou jen jedny dveře, tak se poslední tlačí woblouk tak taxikář začne něco huhlat a vyklube se z toho 5 RO (ománský prachy). Škoda.

Na auťák čekáme asi půl hodiny a wobloukovi mezitím zkopírujou kreditu, občanku a řidičák na kterým není ani slovo jinak než česky. Něco vyplní, snad i podle pravdy, a jde si pro NISAN PATROL 2.0 ( asi, protože sme dostali jen jeden klíč a toť vše ). Takže následuje nákup v hypermarketu a odjezd domů na jídlo a piva. Pořádně se nadlábneme, a rozmejšlíme, kam pojedeme na výlet odpoledne. Petr nám dává nějaký tipy přez ICQ a ve spolupráci z GOOGLE maps dělám screeny map do mobilu a jdeme na vyhlídku „ptačí hnízdo“ které je u lunaparku a pak na pláž se vykoupat. Cesta asi půl hodiny po dálnici, systém nájezdů a odboček není stejný, ( je úplně jiný ) než na jaký jsme zvyklí z evropy, takže dvakrát minem co sme chtěli a musime se systémem kruhových objezdů vracet na správnou cestu. Když sme dojeli k ptačímu hnízdu, tak se ukázalo že je zavřené, stejně jako lunapark, a v přilehlém parku je vedro jako prase. Woblouk omylem šlápl do louže na zemi a opařil si nohu 😀 Jdem na pláž, a opět si malinko zajedem, než se nám podaří po kamenité ( je to jen pro náklaďáky ) cestě dojet až skoro na pláž. Mimo auto je mega vedro, dusno a to sme ve stínu. Jdem se koupat, moře smrdí a je strašně teplý, ale v metrový hloubce je to lepší, tak tam chvilku blbnem.

Po cestě zpátky míjíme bouračku kamionu, jak vzal auták bokem, a jedem domů se vykoupat z té soli. Ve sprše teče teplá voda vařící a studená teče horká, tudíš se hned chladíme pivama. Za chvíli přijde Petr, a jede se na večeři, která jak se ukáže jako obrovské obžerství. Polívky, jidlo, pití, všeho je hodně a docela to de. Pinda má rybu na rajčatech, petr nejaky mega-hořký věci ( asi zelenina ). Jidlo super, všichni sme se přejedli, pinda s michalem neodolají a dávají zákusek, což je zmrzlinový pohár. Všechno jidlo dohromady za cca 800. Pak se jede na pláž pokuřovat vodní dýmku. Všichni chteji sedět venku na terase s výhledem na moře, takže pokuřujeme a užíváme si třiceti stupňů. Klábosíme a neustále nás kontroluje indián, jestli máme v pořádku uhlíky a všechno je OK. Až když je nám blbě, tak to balíme a jedeme domů, do klimatizace.