Skip to content

Nepohodlná celnice, pohodová Pohoda 2006

<%image(20060606-Bazant2006.jpg|428|600|Pohoda 2006)%>

Tak vám povím menší rozprauku, aneb co se nepřihodí po cestě na Pohoda festival v Trenčíně. Takhle si vyrazíte na Pohodu, do batohu přibalíte palici travky, zavřete do úhledné krabičky s logem Zákazu jízdy Paroubka a jedete. Vyjedete raději den před začátkem, pěkně na večer, aby se dalo stihnout půlnoční pivko a šikovně vybrat plac na zakempení. Cesta pohoda, navzdory novýmu úžasnýmu silničnímu zákonu. Takže se přiblížíte ke státním hranicím se Slovenskem, tedy nějakých 12 km před vytouženým cílem a jediný na co by člověk pomyslel v tu chvíli, je ono točené pivko. Jenže …

200 metrů před hranicema mává policajt červenym světlem a hned nám dojde, že bude menší šťára. Ok, ta jedna palice je nic … maximálně ji zabaví a pojedem dál. Koneckonců jsem ji dal do batohu, ne do žádný skrýše alá guma v rezervě. Pánové celníci se evidentně celou dobu nudili, zřejmě žádný úlovek, a tak nás berou opravdu z gruntu. Batohy vyskládat, obrátit kapsy. Mezitím co jiná početná skupinka celníků prohledává všechny skulinky v autě a policejní pejsánek prolejzá auto skrz naskrz (tedy vnitřek, do kufru si hopsne a pěkně si obejde auto dokola – co kdyby bylo 5kg heroinu někde v blátníku), tak vevnitř začíná fáze 1. Objevena krabička s Paroubkem a na tvářích celníků se objevil slastný výraz. „Á, copak to tu máme. To je travka. Áno? Takže vyvážení omamné látky za hranice. Víte, že je to trestné?„. V tu chvíli jsem se stal nejhnunsnějším pašerákem drog a Mesi samozřejmě komplicem. Nastává rojení celníků (odhadem tak 6 modelů) včetně v civilu ležérně oblečeného komisaře Katányho z Horní dolní. Stále se usmívám, vždyť je to tak na 2-3 jointy. Nastává odvedení Mesiho někam na „výslech“. Celníci okamžitě zahajují test mého hulení testerem ze západu. Zřejmě z Holandska ? 🙂 Shlukují se kolem palice, obdivně, a řekl bych až láskyplně, přivoňují a celkově obhlížejí předmět doličný. Poté je donesena elektronická váha ze zásob Katányho a po přečtení návodu k obsluze zvážen pytlík s hulením. 2.44g brutto. Pohoda, stále se usmívám – vždyť jsou to ty 2-3 jointy. V tu chvíli nastává obrat a polovina celníku se mění v tvrdé muže zákona a oznamují, že to bude na dlouho. Na jak dlouho a cože sem tedy vlastně proved a jaké je obvinění dostávám odpověd „Dočkáte se a budou to hodiny!„. Fajn, co se dá dělat – stejně dělaj akorát bububu. Takže čekáme.

Mezitím je odchycena množina týpků z Litoměřic s dalším úlovkem – necelých 8g! Hanbím se a říkám si, že sem fakt lůzr. No příště se toho nebudu bát, že! Čas plyne … teď už nastává opruz a apatie, protože od zastavení v 22:45 ubyly 4 hodiny a vidina pivka se ztrácí v nedohlednu. Slib drsňáků, že si teda fakt počkáme se začína naplňovat. Přichází Katány, teď už celkem v pohodě (No aby ne, vždyť spolupracuju, jsem rozumný, neutíkám směr blízký hvozd páč bych byl chycen a ani se nasnažim ukrást doličný předmět ze stolku a spláchnout ho na záchodě, protože pak „bysme byli zlí, a to přeci není v mém zájmu„. To teda není, na pivko mam čím dál větší chuť.) a odcházím do služebny, kde se mě ujímájí specialisté z celní zprávy Olomouc – muž a žena. Žena je klasická povýšená husa a dává to jasně najevo. To, že se usmívám ji zřejmě asi hodně nakrklo. No nic, takže sepisujeme protokol o „dobrovolném vydání doličného předmětu“. Ač nerad, vydávám dobrovolně. V té chvíli mi došlo, že o tu krabičku s Paroubkem přijdu – putuje do pytlíku České pošty a je po důkladném nastudováni návodu výše jmenované husy zalepena.

Čas tak 4:30. Opět vidím Mesiho. Vychází z výslechu. Říkám si, tak finýto, tohle vyřešíme a pojedem dále. Ve výslechovně sedí dva týpci – jeden evidentně blbej diskotékovej typ, druhej lepší a hlavně ví na co se má ptát. Ptá se a v podstatě si sám odpovídá. Je to docela funny, blbej týpek smolí ve Wordu a fakt mu to nejde. Ale co, povím jim vše a dozvídám se, že už teda snad konečná – tedy až jak rozhodne husa. Husa rozhodla správně – volá PČR vyšetřovatele. Pořád nálada celkem ok, komu se tohle přihodí? Odcházím s Katánym k rekonstrukci akce. Stávám se asistentem, protože týpci s baterkama stopli dalšího potenciálního zákazníka. Jde nám to dobře – já aranžuju, on fotí. Žádný digitál, vše Canonem a dává si záležet – holt asi čte Reflex a snaží se o kvalitní reportážní foto alá Šibík. Dokončeno a zase odejito směr služebna.

Ve služebně dostáváme hlídku – abysme „náhodou něco nešlohli„. Po navázání komunikace s bachařem a vyčerpáním tématu „Nový silniční zákon“ nastává výtuh na nepohodlné židli.

Už se nesměju.

Svítá.

Sem už dost otrávenej. Mesi taky. Je víc vytuhlej než já.

Ráno. 6:45 hodin. Doráží vyšetřovatelé – hodnej a zlej. Otázka je jak je odlišit. Dávam na xicht a strefuju se. Po 40 minutách se zaučením místního prostředí desktop-notebook-flashdisk-tiskárna nastává výslech. Co, kde, kdy, jak. Jména. I mrtvých. Nastává vyřčení ortelu a zaškatulkování mé osoby jako drogového dealera se sazbou 1-5 let.
V 8:15 procedury ustávaj. Do služebny dochází denní posily celníku. Nemůžu se ubránit, že většina večer chlastala a maj slušnou kocovinu – dobrá polovina se motá a mele nesmysly. Často i pičujou – zřejmě odkaz z nedalekého Slovenska.
Připadaj mi většinou blbý – Mesimu taky. Tak asi něco na tom bude.

Jsme released. Hodný pan PČR mi spiklenecky sděluje, že celní zpráva takhle otravuje a oní musí dělat černou praci. Je to hnus. Co se dá dělat. Kynu Katánymu, nasedáme do pažouta a frčíme na Pohodu.
První co dáváme je pivko a je nám zase dobře …

<%image(20060716-pohodove_znameni.jpg|768|1226|Pohodove oznameni)%>
Published instory

12 komentářů

 1. napsany to je jeste lip ne skutecnost 🙂 😛

 2. eso eso

  jeste sem zapomnel, ze sem tam, na pohode, potkal (opet) mou milovanou LDK, zrejme nas asi buh chce proste svest a ji to proste trva … nevadi, na deti casu dost, holka se musi vyblbnout 😆

 3. Rusel Rusel

  naparil bych ti aspon dva roky v zensky kaznici s ostrahou v latexu 😀

 4. _ksilt© _ksilt©

  olala to sem si pocet, kuci vubec vam nezavidim ty policejni lopaty, jednou sem si prozil neco podobnyho na druhe strane hranice, nastesti sem vyvaz bez ujmy, ale na zkusenost s policejni sluzebnou nezapomenu, jo btw: tu husu co lepila obalku bych dal na pekaaac, ma nekdo jeji sluzebni cislo ? 🙂

 5. chlupáč chlupáč

  to ste oba fakt obviněný nebo jen masa :8O:

 6. eso eso

  do lochu pudu jenom ja :army-hmm:

 7. ale jestli to poslali ceskou postou, tak to bych byl v klidu, se to nekde ztratí … jako vse co tim putuje :cyclop:

 8. chlupáč chlupáč

  vojtěch to zařídí na ČP 😛

 9. eso eso

  chlupac to zaridi na PCR 😛

 10. Vyhul120 Vyhul120

  Ty benga sou kokoti srat na ne zakazujou huli sou to kokoti vysrat se na ne ganjis 4ever ❗

 11. eso eso

  no comment 😀

 12. zase sem se nasmál 😀

Comments are closed.